İntihal Raporu Nasıl Alınır? - TezYaz.Net

 İntihal Raporu Nasıl Alınır?

İntihal Raporu Nasıl Alınır?

İntihal Raporu Nasıl Alınır?

İntihal raporu nasıl alınır? sorusu öğrenciler tarafından sıkça yapılan aramaların başında gelmektedir. Eğitim ve öğretim hayatında hazırlanan ödevlerin, tezlerin ve makalelerin kusursuz bir şekilde değerlendirebilmeleri için birtakım kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Bu kriterlerin başında özgün bir içerik hazırlanması gelir. Değerlendirmeyi gerçekleştirecek olan kişiler, hazırlanan metnin intihal içerip içermediğine bakar değerlendirme puanına ekler. Sizler de eğitim ve öğretim hayatınıza katkı sağlaması adına hazırlamış olduğunuz metnin intihal içerip içermediğini kontrol edebilirsiniz. Bu noktada öncelikli olarak intihal raporu nasıl alınır, sorusuna cevap bulmanız gerekmektedir.

İntihal; sözlükte çalmak, kopyalamak anlamlarına karşılık gelmektedir. Yazın hayatında ise hazırlanan bir metnin özgünlüğünü, başkalarından alıntı yapılıp yapılmadığını ifade eden terimdir. Sizler de hazırladığınız tez, makale ya da ödevlerinizin intihal oranına bakmak ve sonucu bir rapor olarak edinmek istiyorsanız internet üzerinden sitemize giriş yapabilirsiniz. Ücretsiz bir hizmet sunan web sitemiz üzerinden metninizin özgünlük oranına ulaşmanız mümkün olmaktadır. Görüldüğü üzere intihal raporu sayesinde tezin geçerliğinin bulunup bulunmadığı dahi tespit edilmektedir. Peki; intihal anlamak için neler yapılmalıdır? İşte ayrıntılar!

İntihal Raporu Nasıl Alınır? İntihalli Rapor Almamak İçin Neler Yapılmalı?

Eğitim ve öğretim hayatının en önemli aktivitelerinin başında; makale, tez ve ödev hazırlamak gelir. Akademik hayatın önemli noktalarından olan bu işlemlerin değerlendirilme aşamasında birçok noktaya dikkat edilmektedir. Hazırlanan metnin konuyla olan alakasına, yazı diline ve düzenine, özgünlüğüne oldukça dikkat edilmelidir. Tüm içeriklerin yüzde yüz olarak sizlerin zihin süzgecinden geçerek oluşturulması ve yazıya dökülmesi oldukça önemlidir. Kendi ifadelerinizi ve kendi cümlelerinizi kurmanız metnini orijinallik barajını başarılı bir şekilde geçmesinde öncü bir rol oynamaktadır.

Sizler de akademik hayatınız için oldukça büyük bir öneme sahip olan bu metinleri hazırlarken intihal almamaya dikkat etmelisiniz. Hazırladığınız metni teslim etmeden önce okutabilir ve intihal oranını öğrenebilirsiniz. İntihal raporu nasıl alınır diye merak ediyorsanız web sitemiz bu alanda ücretsiz bir hizmet sunmaktadır. Hazırladığınız yazınızı web sitemiz üzerinden taratarak intihal oranını kolayca öğrenebilir ve bu doğrultuda düzenlemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda tez metinlerinin özgün olması da şarttır. Ancak bu sayede tez yazımının başarılı bir şekilde ortaya konulması da mümkün olacaktır!

Metinlerde Özgünlüğün Önemi

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde gerçekleştirilen eğitimlerde ödevler, makaleler ve tezler oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu işlemler; öğrencinin bilgisini, becerisini, öğrendiklerini ve yorumlama yeteneğini ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple de öğrencinin değerlendirilmesinde önemli bir misyon üstlenir. Sahip olduğu bu misyon gereğince de öğrencilerin doğru analiz edilebilmesi için bu metinlerin tamamen öğrencilere ait olması oldukça faydalı olacaktır. Böylece öğrencinin de akademik gelişim noktasında önemli kazanımlara sahip olması da mümkün hale gelir!

Sizler de hazırlayacağınız metinlerin herhangi başka metinlerle örtüşüp örtüşmediğini öğrenmek için intihal programlarından yararlanabilirsiniz. İntihal programlarına yüklediğiniz metniniz detaylı bir tarama içerisine alınıyor ve öncesinden yazılmış herhangi bir içerikle benzerliği olup olmadığı belirleniyor. Bu doğrultuda öğrenciler, benzerlik barındıran yazılarını düzeltme fırsatı da bulabilirler. İntihal raporu nasıl alınır diye merak eden bireyler için web sitemiz profesyonel bir hizmetle ihtiyaca cevap vermektedir. Sizler de yüzde yüz ücretsiz olarak hizmet verdiğimiz sitemize giriş yaparak içeriğinizin intihal oranını doğru bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İntihal Oranı Kaç Olmalı?

Akademik hayat içerisinde bulunan öğrencilerin hazırlaması gereken her türlü ödev, makale ve tezin intihal barajına takılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde hazırlanan ve sunulan içerikler geçersiz olarak sayılabilir. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak adına bireyler içeriklerini teslim etmeden önce intihal programından benzerlik raporu almalıdır. İntihal raporu nasıl alınır diye merak eden öğrenciler, web sitemiz üzerinden giriş yaparak metinlerini okutarak rapora ulaşabilmektedir.

Gerçekleştirilen tarama sonucunda metniniz %20 barajının altındaysa özgün bir içerik hazırladınız demektir. Eğer metniniz %20 barajının üstündeyse orijinal olmadığı ve benzer birçok ifadeye yer verildiği anlamına gelmektedir. Bu noktada metninizi tekrar gözden geçirmeli ve benzerlik gösteren alanları güncellemelisiniz. Aksi takdirde hazırlamış olduğunuz içeriğiniz kabul görmeyecek ve notlandırmada geçersiz bir puan alacaksınız. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak adına intihal raporu nasıl alınır, sorusuna cevap bularak içeriklerinizi taratmanız gerekir.

 

Bu makalemizde sizlere intihal raporu nasıl alınır? sorusuna cevap vermeye çalıştık. Siz de https://tezyaz.net/ internet sayfası aracılığıyla etkili bir düzeyde tez yazımı konusunda ve diğer konularda bilgi sahibi olabilirsiniz!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2021, TezYaz.Net, Tüm hakları saklıdır.

TezYaz.Net sitesi ve bağlı bulunduğu MH Yazılım & Akademik Danışmanlık şirketi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde bir danışmanlık hizmeti sunar.

Danışmanlık hizmeti, tez danışmanının yetersiz görüldüğü durumlarda müşteri isteği ile verilir. 6764 sayılı kanun hiçbir şekilde ihlal edilmeden hizmet verilmekte ve tüm hizmetler faturalandırılmaktadır.

Bu web sitesi üzerinden hizmet alan/alacak tüm kullanıcılarımız Hizmet/Satış Sözleşmesi‘ni kabul etmiş sayılır.