Rusça Çeviri

 

Rusça çeviri yapmak için donanımlı olunması gerekmektedir. Bunun nedenlerinden biri kelimelerin birçok anlamının olduğudur. Hatta bunlardan diğeri ise Rusçada çok fazla kelime bulunduğudur. Bunun için Tezyaz.net internet sitemize girebilir ve Rusça çeviri hizmetimizden yararlanarak en doğru şekilde çevirilerinize kavuşabilirsiniz. Çevirilerinize yardımcı olmak için elimizden geleni yapabiliriz. Rusça çeviri yaparken bir kelimenin yaklaşık 9-10 tür farklı hali bulunabilir. Bu demek oluyor ki bir kelime kullanıldığı alana göre birçok farklılık gösterebilir. 

Bir kelimenin kullanıldığı alana göre de vurguların başta veya sonda olması oldukça önemlidir. Rusça çevirilerini zorlayan nedenlerden bir diğeri de dil somut olarak ifade açısından fazlaca zengindir. Cümleleri art arda eklerken anlatımı daha da kuvvetlendiren aynı kelime gruplarının tekrar edilmesi çeviri yapmayı zorlaştırmaktadır. Türkiye geçmişten günümüze ticari ve bilim alanından Rusya ile görüşmeler halindedir. 

Şimdilerde daha da büyüyen etkileşimler firmalar ve kuruluşlar Rusça çeviri hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Rusça çeviri hizmeti veren firmalara gün geçtikçe daha da fazla ihtiyaç duyulmaktadır. O firmalar arasında sesini duyurmaya çalışan firmamız ile kişilere ve kurumlara Rusça çeviri hizmeti vermek için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Çeviri hizmetimize başladığımız günden beri kalitenin yüksek olduğu Rusça çeviri olmak üzere birçok dilde çeviri hizmeti vermekteyiz. Çalışmalarımıza günden güne gelişen deneyimli ve işinde uzman tercümanlarımız ile devam etmekteyiz. Deneyimli ekip arkadaşlarımız ile çıktığımız bu yolda çeviri zorluklarını hep birlikte atlatarak değerli müşteri arkadaşlarımız için çözüm yolları üretmekteyiz. Birden fazla başarılı işe imza attığımız firmamız Rusça çeviri açısından fazla deneyime sahiptir. Birçok farklı yazı hakkında çeviri hizmetleri veren firmamız müşterilerini zor durumda bırakmayan fiyatlar ile faaliyetlerini günden güne sürdürmektedir. İsmimizi Rusya çeviri konusunda deneyimli görmekteyiz.

Rusça ve diğer Arapça, Almanca, İngilizce çeviri hizmetleri hakkında danışmanlık hizmeti veren firmamızdan fiyat bilgisi almak için sitemiz üzerinden fiyat talebi seçeneğine tıklayıp hızlıca bilgilerinizi doldurabilir ve deneyimli çalışma arkadaşlarımızdan size en kısa sürede dönüş sağlamalarını isteyebilirsiniz.

2013 senesinden bu yana gelen tecrübelerimiz ile değerli müşterilerimize en iyi hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Güven açısından çok iyi düzeyde olan firmamız hizmet politikasıyla hiçbir müşterimizi mağdur etmemektedir. Yüksek standartlarda kaliteli işlerimiz ile sektörde ilk sıraya yükseleceğimizi düşünüyoruz. Bu işte güven, kalite ve deneyimlerimiz ile müşterilerimizin tereddüt duymadan hizmetlerimizden yararlanacağımızı düşünüyor ve Rusça çeviri hizmetimizden yararlanmalarını bekliyoruz. 

Değerli müşterilerimizin çevirilerine yardımcı olmak için elimizden gelenlerin fazlasını yapmak için  söz veriyoruz. Çeviri yapmanın ne kadar fazla araştırma gerektirdiğini ve birçok ayrıntı içermesi gereken bir süreç olduğunun farkındayız. Bizler bu zorlu süreçte sizler için Rusça çeviri hizmeti tecrübelerimizi paylaşmaktan onur duymaktayız.

Rusça Dili

 

Rusça dili Bulgar, Sırp ve Çek lehçeleriyle aynı dilde olan Slav lehçesinden türetilerek ortaya çıkmıştır. Slav dilleri gruplarının mensubudur. Birleşmiş Milletlerin resmi dilinden birisi olan Rusça dili Dünyanın en çok kullanılan dilleri içinde 7.si olarak yer almaktadır. Rusça, en çok Rusya’da konuşulmaktadır ve Rusya’da konuşulduğu kadar Kazakistan’ da Kırgızistan’da Belarus’ta ve Ukrayna’da da yaygın bir şekilde kullanılır. 

Bu ülkelerde ana dil olarak Rusça konuşulmaktadır. Fakat bu ülkelerin dışında Orta Avrupa ülkelerinde de yaygınca bu dil konuşulmaktadır. Son zamanlarda Rusça çok merak edilen bir dil haline gelmiştir ve öğrenilme yüzdesi günden güne artmaktadır. Dünyaca ünlü çokça edebi eserin dili Rusçadır. Rus edebiyatı öncülerinden Fyodor Dostoyevski’nin Suç ve Ceza kitabı, Lev Tolstoy’un Anna Karenina eseri, Nikolay Vasilyeviç Gogol’un Ölü Canlar eseri, Anton Çehov’un Vişne Bahçesi eseri, İvan Gonçarov’un Oblomov eseri gibi birçok eser ile Rusça dil olarak büyük önem kazanmıştır.

rusca-ceviri-hizmeti

Kiril alfabesini kullanan Rus dili, Latin harflerini kullanarak bütün seslerini çıkarmak ve konuşmak için yeteri kadar vurguya sahip değildir. Rusça dilinde vurgular çok önemli bir yere sahiptir. Rusçada belirli bir yeri olmayan vurguları ve telaffuzları doğru şekilde öğrenmek gereklidir. Rusçada kelimelerin okunuşuna bağlı olarak önemli vurgular yer almaktadır. En zor öğrenilen ve konuşulan diller arasında yer alan Rusça dili zor bir dil olarak bilinmektedir fakat en zoru bu dil değildir. En zor dillerin arasında Çince, Korece ve Arapça dilleri bulunmaktadır.

Çok Konuşulan ve Merak Uyandıran Rusça Hakkında

 

Son zamanlara göre Rusça dilini kullananların sayısı 160 milyondan fazladır. En çok konuşulan diller arasında 7. Sırada olan bu dil Dünyada yaşayan nüfusun yaklaşık %2,4’ü tarafından konuşulmaktadır. Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Ukrayna, Belarus  ülkelerinde resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Amerika’da En Fazla Konuşulan Diller Arasında Rusça Bulunmakta

 

Bu konu üzerinde yapılan birçok araştırmaya istinaden 855,500 bin ve üzeri Amerikalının evlerinde bu dili konuştukları tespit edilmiştir. Amerika’nın 47 eyaletinde İngilizce dilinden fazlaca kullanılan dil olarak kayıt edilmiştir. Bu eyaletler sırasıyla şu şekildedir: New York 130 – 135 bin arası, California 73 – 75 bin arası, Washington 25 – 26 bin arası, Illinois 19 – 20 bin arası, New Jersey 18 – 19 bin arası, Pennsylvania 17 – 18 bin arası ve son olarak Florida 16 – 17 bin arası olarak belirlenmiştir.

Rusçanın İngilizceye Olan Benzerliği ve Farkları

 

Rusça dilinde kelimelerin yüzde 15 civarı İngilizce kelimeler ile birebir aynıdır. Birbirleri ile kelimeler ne kadar aynı ve benzer görünse de anlamları bir o kadar farklılık içermektedir. Örnek vermek gerekir ise İngilizce kelime anlamı göğüs ağrısına denk gelirken, Rusça kelime anlamı ise boğazın iltihap olmasına karşılık gelmektedir. Peki İngilizce ve Rusça dilinin farkları nelerdir? İngilizce kelimelerin iki katından fazla Rusça kelime bulunmaktadır. 

Bu kelimeler yaklaşık 195 – 200 bin arasındadır. Bu durum ise Rusların veya bu dili konuşanların kendilerini daha az ifade edip daha fazla kelime kullanmalarına yol açmaktadır. Rusçada birden çok anlama gelen birçok kelime bulunmaktadır. Bu durumda ise donanımlı tercümanlarımız ile ve çevirinizi tam anlamıyla anlatan Rusça çeviri hizmetimizden yararlanmanızın ne kadar önemli olduğunu sizlere göstermektedir.

7/24 Hızlı Rusça Çeviri Hizmet Garantisi

 

7 gün 24 saat hizmet veren firmamız ve telefonun ucundaki operatörlerimiz ile sorularınızı ve isteklerinizi beklemekteyiz. Tercüman kadromuz ile büyüyen firmamızla büyük danışmanlık üzerine iyi düzeyde olan şirketlerden biri haline gelmek istiyoruz. Misyonumuzda yer alan paha biçilemeyen ve hızlı hizmet anlayışımız ile müşterilerimizin memnuniyeti odak noktamızdır. Müşterilerimize elimizden geldiğince ve mümkün olduğunca uygun fiyatlar ile hizmetlerimizden yararlanma imkanı sunuyoruz. 2013 yılından bu yana firmamız 3000’

in üzerinde tamamladığımız projemiz, 2000’in üzerinde kazandığımız müşteri memnuniyetimiz, 100’ün üzerinde proje teslimlerimiz için deneyimli çalışan takım arkadaşlarımız ile sizler için çalışıp kendimizi geliştirmekteyiz. Kaliteli hizmetlerimizi süslü cümleler kurmadan anlatabiliriz, internet sitemiz üzerinden istatistiklerimize göz atabilirsiniz.

Rusça Çeviri İçin Ücretsiz Teklifler ile Karşınızdayız

 

Sitemiz üzerinden değerli müşterilerimize hızlıca ulaşıp Rusça çeviri hizmetinden  yararlanmak için ücretsiz teklifler alabilirsiniz. Ad soyad, e-posta, telefon ve konunuzu anlattığınız mesajınız ile doğru ve anlaşılır şekilde yazdığınız takdirde dönemediğimiz hiçbir müşterimiz kalmamaktadır.