Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca, 13. ve 20. yüzyıllar arasında Osmanlı Devleti’nin kullandığı ve Arapça ile Farsça dillerinin etkisi altında kalan eski bir dildir. Günümüzde akademik konularda, tarihi araştırmalarda veya diğer tüm alanlarda Osmanlıcanın anlaşılabilmesi için profesyonel olarak Osmanlıca çeviri hizmeti vermekteyiz. Ayrı uzmanlık alanlarında kendini geliştirmiş tercüman kadromuz ile tüm çeviriler eksiksiz ve zamanında tamamlanmaktadır. Osmanlıca Arapça ve Farsçanın etkisinde bir dil olmasından ve döneme göre farklılıklar barındırmasından ötürü anlaşılması ve çözülmesi zor olabilmektedir. Bu sebeple profesyonel Osmanlıca çeviri ekibimizden yardım alarak her türden Osmanlıca metnin Türkçe karşılığına ulaşabilmektesiniz. Çeviri sonrasında tercümanlarımız Türkçe metni tekrar kontrolden geçirerek anlaşılır ve dilbilgisi hatası olmayacak şekilde teslim etmektedirler.

Profesyonel Çeviri Desteği

Eski Osmanlıca belgelerin çevirisi işlerinde bütün el yazı çeşitlerini okuyarak analiz edebilen Osmanlıca profesyonel çeviri kadromuz mevcuttur. Rika, celi, sülüs, divani gibi tüm Osmanlıca yazı biçimleri sorunsuz bir şekilde çevrilmektedir. Tarihi belgeler, fermanlar, Osmanlıca gazeteler, tapu senetleri ve daha birçok belgenin çevirisi yapılmaktadır. Yazıldığı döneme göre de Osmanlıca belgelerin okunması zorlaşabilmektedir. Belgenin yazıldığı dönem, uzunluğu, eskiliği ve daha birçok unsur teslim süresini ve çeviri fiyatlarını etkilemektedir. Bu konularda ayrıntılı bilgi almak için bize site üzerinden veya iletişim araçlarımızla ulaşabilirsiniz. Osmanlıca çeviri hizmeti verdiğimiz diğer alanlar şunlardır:

  • Osmanlıca ve Türkçe dillerinde iki yönlü çeviri
  • Genel çeviri
  • Hukuki ve tıbbi çeviri
  • Altyazı çevirisi
  • Tez ve makale çevirisi
  • Osmanlıca belgelerin transkripsiyonu
  • Edebi çeviri
  • Teknik çeviri
  • Yeminli tercüme

Çevrilmesini istediğiniz belgeyi bize gönderdiğinizde o alanda uzmanlaşmış tercümanlarımız teslim almak istediğiniz süre içinde çevirilerini tamamlayarak göndermektedirler. Tamamen insan kaynaklı çeviri hizmeti verdiğimiz için teslim alacağınız belgenin dilinin de profesyonel ve akıcı olmasına dikkat etmekteyiz. İstediğiniz tüm dosya formatlarında da teslim yöntemlerimiz mevcuttur.

Osmanlıca Tez ve Makale Çevirisi

Osmanlıca günümüzde en çok akademik alanda araştırma ve bilgi toplama amacıyla kullanılan bir dil haline gelmiştir. Biz de bu alanda profesyonel yardımı sağlamak amacıyla Osmanlıca makale çevirisi ve tez çevirisinde de hizmet vermekteyiz. Akademik alanlarda katkı sağlayabilmek için uzman tarihçi ve araştırmacı kişilerden de ihtiyaç halinde danışmanlık almaktayız. Osmanlıca makalelerin profesyonel dilini ve anlam bütünlüğünü bozmadan çeviri işlerini tamamlamaktayız. Çeviri hakim olunmadığında çok zaman alan ve titizlik gerektiren bir alan olduğu için akademik çalışmalarınızda zamandan tasarruf etmenize de yardımcı oluyoruz.

Günümüzde aktif olarak konuşulmayan Osmanlıca diline hakim olan tercümanlarımız Osmanlı tarihi gibi birçok alanda da uzmanlaşmış kişilerdir. Bu sayede yapılan tüm akademik çeviriler uzmanlarımızın bilgileri ışığında yapıldığı için herhangi bir hata arz etmemektedir. Akademik belgelerinizde profesyonel Osmanlıca-Türkçe çeviri hizmetlerimizle kesinlik ve doğruluk da sağlamaktayız.

Osmanlıca-Türkçe İki Yönlü Çeviri

Özellikle profesyonel seviyede verilen çeviri hizmetlerinde iki dile de çeviri yapabilmek oldukça önemli bir husustur. Eğer Türkçe bir belgeyi Osmanlıcaya çevirmek istiyorsanız bu alanda da firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Osmanlıcada uzmanlaşmış tercüman kadromuz ihtiyaç dahilinde iki yönlü çeviri de yapmaktadır. Türkçe makalelerinizi veya başka diğer belgelerinizi bize ulaştırarak istediğiniz yönde Osmanlıcaya tercüme edilmiş olarak elde edebilirsiniz.

Profesyonel tercüme hizmeti almanız birçok yönden önemlidir. Günümüzde artık internet üzerinde birçok çeviri motoru mevcut durumda ancak buralardan profesyonel çeviri yapılabilmesi mümkün değildir. Belgenizin doğru anlaşılması ve hedef dile hatasız çevrilmesi için uzman kişilerden yardım almanız gerekir. Özellikle Osmanlıca gibi bilgi birikimi de gerektiren dillerin çevirisinde bu alanda eğitim almış ve bilgi dağarcığı geniş uzmanlardan hizmet almanız en doğrusudur. Biz de size ihtiyacınız olan uzman desteğini sağlamak için Türkçe-Osmanlıca çeviri alanında da profesyonel tercümanlarımızla hizmet vermekteyiz.